top of page

TRAFİK
TAZMİNAT

Hukuk Büromuz İzmir'de trafik kazaları ve bu kazalardan kaynaklı tazminat istemleri konusunda Müvekkillerimize en yetkin şekilde hizmet vermektedir.

 

Trafik kazaları sadece hukuk alanında değil aynı zamanda  davalar öncesindeki kaza raporu düzenlenmesi ve kazaya ilişkin kusurların tespiti aşamalarında büyük önem arz etmektedir.

 

Davaların bir çoğu yeteri kadar toplanamayan deliller veya yanlış kusur dağılımı yapılmasından ötürü kaybedilmektedir.

 

Trafik mevzuatı konusunda bakış açımız, eski trafik polisi geçmişimiz, delil toplamak konusunda yetkinliğimiz ile birlikte değerlendirdiğimiz dosyalarımızda Müvekkillerimize talep ettikleri yönde en yetkin hizmeti veriyoruz.

 

İZMİR TRAFİK KAZASI AVUKATI

Av. Mahmut DAĞHAN  

Maddi Hasarlı Trafik Kazaları

Karayollarında meydana gelen ve motorlu araçların sebep oldukları bedeni olmayan maddi zararların bir çoğu bu kapsamda değerlendirilebilecektir. Farklı çeşitleri olan maddi hasarlı kazaların değerlendirilmeleri sürecinde en önemli unsur olan sigorta ve kusur konusu bu başlık altında incelenmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız. 

2

Yaralanmalı ve Ölümlü Trafik Kazaları

Bedeni zarar kapsamında olan ve sonuçları en ağır şekilde karşılaşılan süreçtir. Vücutta oluşan engellilik halinin tıbbi rapor süreçleri ile ortaya konulması neticesinde ortaya çıkan maluliyet için, ölüm halinde ise geride kalan mirasçılar veya destekten yoksun kalanlar için talep edilebilen tüm maddi ve manevi tazminat süreçleridir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

3

Değer Kaybı ve Bakiye Hasar Bedeli Talepleri

Aracınızın kazadan kaynaklı üzerinde oluşan piyasa değerindeki azalış farkı ve sigorta şirketi tarafından ödenmeyen ya da poliçe tutarını aşan miktarların tahsil edilmesi sürecidir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

4

Araçtan Mahrum Kalma Tazminatı

Kaza sebebiyle aracınızı kullanamadığınız süre için Borçlar Kanunundaki haksız fiil hükümleri ve içtihat kararları ışığında hesaplama yapılarak kusurlu taraftan öncelikle icra takibi yoluyla tahsil edilmeye çalışılan tazminat şeklidir. 

Örnek vermek gerekirse, aracınızın marka modeline göre benzer araçlardaki günlük kira bedelinin araç onarım süresi ile çarpımı ve yapmak zorunda olduğunuz araç giderlerinin düşülmesinden sonra kalan tutar icraya verilebilir nitelikteki tazminatlardandır. Doğru hesap yapılması ise çokönemlidir.

5

KUSURLU TARAF AVUKATLIĞI

Herkesin sizi kusurlu gördüğünü düşündünüz yerde ya da kusursuzluğunuzu veya daha az kusurlu olduğunuzu kanıtlamak için ihtiyacınız olan şey profesyonel bir bakıştır. Kusurlu taraf avukatlığı bu işin en zor yanlarından birisidir. Kusurun yüzde olarak düşürülmesi ceza hukuku açısından hapis veya adli para cezasında indirim, tazminat açısından ise ciddi bedel indirim sebebidir. Geç kalmayın; güçlü kalın. Bilgi almak ve aramak için tıklayınız.

Av. Mahmut DAĞHAN

Av. Selin Ece ÖZTÜRKMEN

bottom of page